Kontaktirajte nas: +385 23 204 946  |  Ponedjeljak - Petak: 07:30h - 15:30h

Anketno istraživanje - NAVIKE ODVOJENOG PRIKUPLJANJA OTPADA U JLS

Poštovani,

Na području CGO Biljane Donje prošlog je tjedna održana Edukacija komunalnih tvrtki i JLS na području obuhvata CGO Biljane Donje koju je održala izv. prof. dr. sc. Sanja Kalambura. Riječ je bila o važnosti edukacije svih dobnih skupina u cjelovitom sustavu, odnosno kako smanjiti količine nastalog otpada, te senzibiliziranje javnosti u vezi s tim pitanjem.

Pred nama su veliki zadaci i ciljevi, kao što je zatvaranje svih odlagališta, izgradnja centara za gospodarenje otpadom, uspostavljanje sustava odvojenog prikupljanja otpada, povećanje kapaciteta oporabe, te smanjenje proizvodnje otpada. Sve s ciljem uspostave kružnog gospodarenja otpadom.

Gospodarenje otpadom je malo zastupljena tema u medijima, a činjenica je da čega nema u medijima, to ne postoji. Zbog nedostatka informacija javnost nije svjesna koliko je bitno pravilno gospodarenje otpadom  i kako svaki pojedinac malim promjenama pridonosi dobrobiti svih ljudi. Moramo povećati kvalitetu odvojeno sakupljenih frakcija, povećati količinu odvojenog prikupljanja suhe frakcije, povećati mjere smanjenja nastanka biootpada i osigurati prateću infrastrukturu.

Nameće se zaključak kako je edukacija neizostavna i pokretač svih aktivnosti unutar cjelovitog sustava gospodarenja otpadom, jer sve prethodno navedeno je jedan proces koji zahtijeva puno vremena.

Molimo Vas da ispunite kratku anketu kojoj možete pristupiti preko sljedećeg linka

Arhiva obavijesti

28. kolovoza 2023. Grobni očevidnik 31. svibnja 2023. Naplata parkinga 24. veljače 2023. Nabava višenamjenskog radnog stroja s priključcima 3. veljače 2023. Ribarnica Ražanac - početak rada 22. prosinca 2022. Ukop pokojnika u grobnice 24. studenog 2022. Projekt Izgradnje i opremanje ribarnice 14. studenog 2022. OTVORENI POZIV - za zakup štanda na Tržnici do popune mjesta 11. studenog 2022. OBAVIJEST – DONACIJA DEFIBRILATORA 13. rujna 2022. OBAVIJEST – ŽLU ZADAR – PREMJEŠTAJ PLOVILA – RTINA UVALA PLEMIĆI 18. kolovoza 2022. Dobro došli na našu novu WEB stranicu
Postavke pristupačnosti